Varis architektūroje

varinis stogas Statyba, juvelyrika, skulptūra, elektrotechnikos pramonė – visose šiose srityse naudojamas varis. Pagal naudojimą tai trečias metalas pasaulyje, nusileidžiantis tik aliuminiui ir geležiai. Teigiamas vario ypatybes žmonės atrado jau seniai, dar legendinis keliautojas Kristupas Kolumbas laivams apsaugoti nuo dumblių pasirinko būtent vario plokštes. Įžymusis Amerikos simbolis Laisvės statula taip pat pagaminta iš vario. Išskirtinės medžiagos ypatybės lėmė dažną jos pritaikymą ir statybos sektoriuje. Čia varis sėkmingai naudojamas jau kelis šimtmečius, nes yra patvarus, lengvai apdorojamas, yra nepaprastai ekonomiškas ir puikiai dera su kitomis statybinėmis medžiagomis. Tai įrodo ne tik XVI ir XVIIa. architektūros šedevrai, besipuikuojantys variniais stogais, bet ir labai įdomūs šiuolaikiniai statiniai.
Spalvotieji metalai iš visos Europos
Bendrovės „Varitus“ specializacija – didmeninė ir mažmeninė vario, cinko, aliuminio ir nerūdijančio plieno prekyba. Siūlomi spalvotieji metalai ir jų gaminiai skirti statybai, gamybai, automobilių ir maisto pramonei. Įmonė gali pasiūlyti didelį stogų ir fasadų sistemų, vario, titano cinko, aliuminio, žalvario skardos rulonų pasirinkimą, taip pat lietaus nuvedimo sistemas iš vario, titano cinko, nerūdijančio plieno, aliuminio ir jų apdailos detales. Be to, siūlo ir įrankius skardininkams, stakles skardai – profiliavimo, lenkimo stakles, lankstymo mašinėles. Siūlomų medžiagų ir gaminių patrauklumą lemia jų kokybė ir patvarumas, išbandytas laiko. Siekdama klientui pasiūlyti praktiškas, kokybiškas medžiagas ir didelį jų asortimentą, įmonė bendradarbiauja ne su vienu tiekėju, o pasitelkia įvairių Europos gamintojų pasiūlą. Bendrovė atstovauja čekų, vokiečių, italų gamintojams. Kvalifikuoti darbuotojai, turintys ilgametę darbo su šiomis medžiagomis patirtį, teikia profesionalias konsultacijas, padeda sprendžiant kilusius klausimus ir visada stengiasi pasiūlyti užsakovo poreikius visiškai patenkinančius sprendimus. Siūlomi produktai jau spėjo papuošti ne vieną žinomą objektą Lietuvoje. UAB „Varitus“ siūloma skarda pasirinkta dengiant Valdovų rūmų stogą, vykdant Šv. Onos bažnyčios renovaciją. Cinko skarda dengia viešbučio „Novotel Lietuva“ stogą.
Kodėl verta rinktis varį?
Varis – nepaprastai plastiška, patvari medžiaga, kuriai nereikia jokio papildomo paviršiaus apdirbimo. Maža stogo dangos medžiagos masė teigiamai veikia statines objekto ypatybes. Taigi nebūtina perstatyti stogo perdangos, o šis darbas yra brangus. Vario danga atspari ekstremalioms meteorologinėms sąlygoms, todėl ją galima naudoti priekalnių ir kalnų srityse,
šiaurinėse valstybėse, kur dažnos atšiaurios oro sąlygos. Dėl specifinių ypatybių varis dažnai naudojamas restauruojant svarbius istorinius ir memorialinius objektus. Tinkamai naudojamas varis – ir pelninga investicija, nes jam suteikiamas 130 metų garantinis laikotarpis. Varis visiškai atsparus korozijai, vadinasi, nereikės naujų investicijų stogo dangos medžiagoms. Net galima sakyti, kad varis yra viena pigiausių medžiagų, skirtų pastatų stogams ir fasadams. Norint sukurti spalviniu ir medžiaginiu požiūriu vientisą fasado vaizdą, taip pat galima įrengti ir vario lietaus vandens nuvedimo sistemą. Sistema apima ne tik standartinius, bet ir papildomus originalius varinius stogo dangos elementus. Visi jie tokie pat patvarūs, kaip ir danga. Dėl specifinės spalvos net lietaus vandens nuvedimo sistema gali tapti tam tikru dekoratyviniu pastato elementu, suteikiančiu jam individualumo ir patrauklumo.
Natūrali apsauga nuo korozijos
Varis iš kitų statyboje naudojamų medžiagų išsiskiria tuo, kad jam nereikia jokio papildomo paviršiaus apdorojimo. Apsaugą nuo neigiamo aplinkos poveikio užtikrina specifinės medžiagos ypatybės. Kai varis patiria atmosferos reiškinių poveikį, jo paviršiuje susidaro apsauginis sluoksnis (apnašas). Jis ir apsaugo medžiagą nuo korozijos. Metalą dengiantis apsauginis sluoksnis atskiria jį nuo agresyvios terpės. Apsauginio sluoksnio atsiradimo laikas priklauso nuo vietovės, kurioje yra pastatas, klimato sąlygų. Kuo agresyvesnė aplinka, tuo greičiau susiformuoja apsauginis sluoksnis. Atlikus stogo, fasado ar lietaus nutekėjimo sistemos įrengimo darbus, prasideda medžiagos spalvos keitimosi procesas. Jis baigiasi susiformavus apsauginiam sluoksniui. Minėtojo proceso metu varis įgauna natūralų rusvesnį atspalvį. šis atspalvis tampa dekoratyviniu elementu ir architektų yra itin vertinamas kaip priemonė, padedanti suteikti natūralumo ir gyvumo šaltai moderniajai architektūrai. Apnašas vario paviršiuje yra svarbus stogų, kuriems yra ne vienas šimtas metų, patvarumo įrodymas.
Didelis metalo pritaikymo spektras
Bendrovės „Varitus“ siūlomi valcuoto vario gaminiai taikomi plokščių ir pasvirusių konstrukcijų (kurių minimalus posviris 7 laipsniai) dangoms. Tam tikrais atvejais juos galima naudoti ir žemesniems šlaitams. Profiliuota stogo dangos medžiaga „Cuprila“ yra itin tvirta, todėl ją galima kloti ir ant pasvirusių konstrukcijų grotelių, kurių minimalus nuolydis yra 10 laipsnių, o kalnų rajonuose – 30 laipsnių. Stogo forma turi užtikrinti tolygų kritulių nutekėjimą nuo stogo į lietvamzdį ir pakankamą virš stogo esančios erdvės prapūtimą. Tai svarbu siekiant išvengti drėgmės kaupimosi. Papildomus standartinių dydžių varinius elementus gamina bendrovės, užsiimančios skardos darbais, taikydamos klasikinius metodus ir atsižvelgdamos į numatomą naudojimo laiką bei statinio išskirtinumą. Varis – tai medžiaga, turinti specifinių ypatybių, todėl rekomenduojama stogo dangos bei lietaus vandens nuvedimo sistemos montavimo bei fasadų apdailos darbus taip pat patikėti bendrovėms, besispecializuojančioms atliekant skardos ir stogo dengimo darbus. Sprendimas klojant ar rekonstruojant stogą naudoti varį, taurųjį metalą, yra ne tik teisingas pasirinkimas, bet ir puiki investicija. Toks stogas atsparus ekstremalių sąlygų poveikiui, jam nereikia priežiūros visą naudojimo laikotarpį. Išskirtinė vario spalva garantuoja, kad statinys bus puikios estetinės išvaizdos ir išsiskirs iš aplinkos.

Kontaktai

Kontaktai
Centrinė būstinė

Verkių g. 44, Vilnius

Tel.: +37061816865

Tel.: +37061816866

Įmonės rekvizitai
Įmonės kodas: 302430466
PVM kodas: LT100004918610
LR Juridinių asmenų registras,
tvarkytojas VI „Registrų centras“.